LPI
Trésor de Brie Bozcou Noir NO
Born: 20021129


 
Date / Place Class / Test Judge Results

21 of April -03
SBK Hässleholm

Puppy class 4-6 months

Berit Foss, NOR

1 HP
2nd best male puppy
3 of May -03
SBK Bjuv
Puppy class 4-6 months Ingrid Andersson, SWE
Karl-Erik Johansson, SWE (BIS)
1 HP   BOB & BIS 2

25 of May -03
SBK Växjö

Puppy class 4-6 months

Eva Borg, SWE

1 HP
2nd best male puppy

31 of May -03
Club show AfBd, Linköping

Puppy class 6-9 months

Hervé Blasselle, FRA

1 HP
3rd best male puppy

7 of June -03
SBK Bjuv

Puppy class 6-9 months

Annika Cedermark, SWE

1 HP  BOB

14 of June -03
NSKK Bosjökloster

Puppy class 6-9 months

Owe Rindstrand, SWE

1 HP  BOB

28 of June -03
SBK Tollarp

Puppy class 6-9 months

Darren Fellows, GB
BOB & BIG
Jeremy Goddard GB
BIS

1 HP  BOB BIG 1 & BIS 5

6 of July -03
Unofficial, SBC Mörrum

Herdingtest

Calle Borgström, Boomtowns kennel

Approved herdingtest only 8 months old and selected 2:nd best briard out of 10 !!!!

13 of September -03
SKK. Nat. Sofiero, Helsingborg

Juniorclass

Jan Nesvadba, SCHWEIZ

EXC 1 CK
2nd best male

11 of October -03
SKK. Int. Växjö

Juniorclass

Stefan Sinko
SLOVENIEN

1 HP
winner of juniorclass

15 November -03
SBK Åstorp

Juniorclass

Fredrik Norgren, SWE

1 HP

24 of April -04
Osby BK, AfBd

MH & UHB

MH ( Mentalpart )
Inge Jönsson

Approved MH with Shoots
UHB ( Exteriorpart )

20 of May, Inoff. show - Landskrona BK

Youthclass

Lotta Bergström, SWE

1 HP   BOB & BIG 2

23 of May, SKK Nat. Hässleholm

Youthclass

Anders Lyrholm, SWE

1 HP

29 of May, AfBd, Clubshow

Youthclass

Jean-Claude Larive, FRA

1:st prize and 3rd best male in the class

27 of June, Inoff. show - Höör BK

Youthclass

Katja Sjöberg, SWE

1 HP   BOB & BIG 2

11 July -04
SKK Int. Halmstad

Youthclass

Knut Andersen, NOR

1st prize

18 July, SBK Tollarp

Youthclass

Anders Lyrholm, SWE

EXC 1 CK
Best male & BOS

30 July, SKK Int. 4 x Ronneby

Youthclass

Marja Talvitie, FIN

EXC 2 CK
3rd best male

1 August, SKK Int. 4 x Ronneby

Youthclass

Ingeborg Kincaid, PANAMA

EXC 3 CK
3rd best male

5 of September, AfBd, Clubshow

Youthclass

Barbro Finkelstein, SWE

1:st prize and 3rd best male in the class

19 of March
INT. SKK Malmö -05

Openclass

Seamus Oates, IRL

1:st prize

29 of May
SBK Växjö -05

Openclass

Karl-Erik Johansson, SWE

EXC 1 CK
Best male & BOB - BEST OF BREED

15 of June
SBK Växjö -05

Obedienceclass I

Ingemar Engström

1st prize and 6th place of 20 equipage

18 of September
SBK Lund -05

Openclass

Carl - Gunnar Stafberg, SWE

EXC 1 CK
Best male & BOB - BEST OF BREED

23 of October
SBK Lund -05

Obedienceclass I

Mårten Persson

2nd prize and 6th place of 12 equipage

19 of November
SBK Åstorp -05

Openclass

Bo Wiberg, SWE

EXC 1 CK
2nd best male

20 of November
SBK Svedala -05

Obedienceclass I

Crispin Fridh

1st prize and 7th place of 13 equipage

27 of November
SBK Svalöv -05

Obedienceclass I

Yvonne Sjöstrand

1st prize and 1st place of 12 equipage
DIPLOMA in obedienceclass I

6 of May
SBK Lomma -06

Openclass

Rudi Hûbenthal, NOR

EXC 1 CK
Best male & BOS

25 of May
SBK Bjuv -06

Openclass

Karl-Erik Johansson, SWE

EXC 1 CK
Best male & BOB - BEST OF BREED

1 of July
SBK Tollarp -06

Openclass

Paul Lawless, IRL

EXC 1 CK
Best male & BOB - BEST OF BREED
BEST IN SHOW 3

10 of September
SKK Sofiero -06

Openclass

Béla Siklósi, HUN

EXC 2 CK
2nd best male with R-CACIB